Kipketer je podozrivý z dopingu, komisári ho nenašli na mieste pobytu
Športovci sú povinní informovať dopingových komisárov o svojom mieste pobytu každý deň. Ak to neurobia, alebo nie sú prítomní na mieste nahlásenia, ide o porušenie pravidiel.
Športovci sú povinní informovať dopingových komisárov o svojom mieste pobytu každý deň. Ak to neurobia, alebo nie sú prítomní na mieste nahlásenia, ide o porušenie pravidiel.
V cestnom behu na 10 km v španielskej Valencii padali rekordy - svetový aj európsky. Mužský víťaz Rhonex Kipruto dosiahol čas 26:24 min, čo je o 20 sekúnd lepší výkon ako oficiálne schválené historické maximum jeho kenského krajana Leonarda Komona z Utrechtu 2010.
Tá obuv je mnohými označovaná ako technický doping. Model Nike Vaporfly Next% je dizajnovaný tak, aby vylepšil ekonomiku behu o 4%. Samotný Kipchoge však počas unikátneho prvého maratónskeho behu pod dve hodiny mal obutý upravený model, nie „bežný“ model Nike Vaporfly Next%. Pri pozornom pohľade bolo možné vidieť, že Kipchogeho upravená obuv vyzerala ako keby mala v prednej časti hrču (alebo airbag, ak ste o tom čítali na internete).
Najrýchlejší čas medzi mužmi dosiahol Jozef Pelikán, ktorý približne desaťkilometrovú trať zabehol za 35 minút a 3 sekundy. Medzi ženami triumfovala Elena Dušková.
Medzi siedmimi obvinenými funkcionármi je aj prezident zväzu Dmitrij Šľachtin.
Štartovať môžu so štatútom "nezávislých".
Vylepšené hodinky od Huawei prichádzajú rok po predstavení prvej generácie. Dvojka Huawei aktuálne rieši odstrihnutie svojich zariadení od služieb Googlu, avšak hodinkám používajúcim operačný systém od čínskeho výrobcu sa celá kauza vyhla veľkým oblúkom. V segmente smart hodiniek tak na trh prichádza nástupca pôvodných Watch GT s jednoduchým označením Huawei Watch GT 2.
Cheptegei tak zavŕšil mimoriadne úspešný rok, počas ktorého sa stal v Aarhuse majstrom sveta v krose a na 10 000 metrov triumfoval aj na atletických MS v septembri v Dauhe.
Svetlá autobusov sa vpíjajú do noci. Po 10 minútach kľukatej horskej cesty motory utíchajú a z vozidiel neisto vystupujú zmätení ľudia. Vytvoria trojrad, navôkol ticho. Sú tri hodiny ráno. Rozkaz znel jasne: každý musí mať na hlave šatku a čelovku; na sebe bundu proti vetru; v rukách mobil, izotermickú fóliu, elastický obväz a občiansky; paličky na batohu hrotmi dole. Medzi 350 bežcami rastie nervozita a adrenalín. Po prejdení kontrolou už iba odpočítavajú minúty. O štvrtej sa začne najkrajší beh v Tatrách. A nie je to na Slovensku. 70 kilometrová trasa drsnou tatranskou žulou s pozitívnym prevýšením 5000 metrov sa začína v Chocholovskej doline na poľskej strane Západných Tatier. Bieg Granią Tatr 2019 (Beh hrebeňom Tatier) je na spadnutie.
Ruskí funkcionári sa údajne pokúsili ospravedlniť Lysenka správou z falošnej kliniky, podľa ktorej opomenul svoju povinnosť, pretože bol príliš chorý.
Schválenie žiadosti Slovenského atletického zväzu (SAZ) o presun z kategórie bronzových mítingov o úroveň vyššie potvrdil výkonný riaditeľ EA Christian Milz.
Beh je úžasná vec. Pohltí celé vaše telo aj myseľ. Dostane vás do stavu extázy, v hĺbke lesa nájdete svoje práve ja. Na to potrebujete vlastne len dve kľúčové veci- vôľu a dobrú bežeckú obuv.
V hode kladivom vybojovala striebornú medailu Martina Hrašnová, v trojskoku sa môhol tešiť takisto zo striebra Tomáš Vezselka a z bronzu v chôdzi na 20 km Miroslav Úradník.
Trojskokan Tomáš Veszelka nielenže získal na VII. armádnych svetových hrách v čínskom Wu-chane v mimoriadne vyrovnanej súťaži striebornú medailu, ale výkonom 17,09 m (vietor -0,6 m/s) prvý raz v kariére prekonal 17-metrovú hranicu.
Podobné technologické vylepšenia zrejme nebude možné zakázať.